Понедельник, 29.04.2024, 16:24Главная | Регистрация | Вход

Категорії розділу

Уроки [15]
Подборка уроков для 5 класса

Міні-чат

Статистика

Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Лучшее на сайте

Іконопис книжкова мініатюра мозаїка фреска Выдающиеся художники Готика дадаизм ДРЕВНЕРУССКОЕ ИСКУССТВО основные понятия Жанры изобразительного искусства Искусство Древнего мира средневековья Знаменитые памятники скульптуры Знаменитые памятники живописи и рис Архитектурные памятники и ансамбли Знаменитые памятники живописи и рис Искусство второй половины XIX и XX История Живописи Знаменитые памятники живописи и рис http://www.ex.ua/get/1570629 Українське образотворче мистецтво Архітектура та образотворче мистецт Kumi Yamashita Куми Ямашита тени Jelly Bean Эрик Даг Народная игрушка Візантійське мистецтво Пам'ятками романського зодчества романська архітектура Середньовіччя «Ізборник Святослава» «Бучацьке євангеліє» «Добрилове євангеліє» «Мстиславове євангеліє» «Остромирове євангеліє» «Юрієве євангеліє» Видіння Св. Бернарда Сандро Боттічеллі Таємна Вечеря Філіппіни Ліппі Брацлавщина Волинь Київщина класицизм рококо романтизму Архітектура Франції Стиль ампір Запорожець за Дунаєм Назар Стодоля Шевченко-художник витинанка Архітектура різних країн світу. Абстрактна композиція Секрет мистецтва графіки. интерьер Вчитель вчителю. Розробка з образот МОЗАЇКИ МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. ЕСКІЗ ВІТР фрески диво спектаклю народжується диво спектаклю Простір і об'ємно-просторова форма Сюжетно-тематична композиція Акваріум в інтер'єрі Майстерня живописця Мальовничі гори Насиченість передача плановості

Поиск

Каталог статей
Главная » Статьи » Разработка урока ИЗО 5 класс 2013-14 у.г. » Уроки

СКУЛЬПТУРА І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ (ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ) МИСТЕЦТВО
Розділ 3. СКУЛЬПТУРА І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ
(ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ) МИСТЕЦТВО

ЩО ТАКЕ СКУЛЬПТУРА. ВИДИ СКУЛЬПТУРИ
Мета:
навчальна: актуалізувати знання учнів щодо такого виду мистецтва, як скульптура,навчити розрізняти її види; ознайомити з творами скульпторів; навчити створювати власні скульптурні твори;
розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися спогляданням скульптурних творів, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати творчу ініціативу;
виховна: виховувати зацікавленість скульптурними творами.
Оснащення
Матеріали та інструменти: пластилін (глина), стеки, дощечки для ліплення, серветки для витирання рук, клейонки.
Зоровий ряд: фотозображення скульптур (І. Пінзель «Святий Юрій», «Святі Леон та Атанас» та ін.), фотозображення рельєфів.
Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Які види образотворчого мистецтва вам відомі?
До якого виду мистецтва належать пам'ятники на вулицях та площах?
3. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
4. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Назва цього виду мистецтва виникла від латинського слова скульпо — вирізаю; часто скульптуру називають також пластикою (грецьк. пластє — ліплю). Ці дві назви одного виду мистецтва свідчать про існування різних технік створення скульптурних образів. Скульптура — це тривимірне зображення, що має реальні форми, які розміщені у реальному просторі. (Запис до словничків.) 
 Видатним українським скульптором XVIII століття був галичанин Іван Георг Пінзель. Проаналізуймо його роботи (демонстрування наочності: учитель розповідає про І. Г. Пінзеля та характеризує його твори). Розрізняють два основних види скульптури — круглу та рельєф. Кругла скульптура вільно розміщується у просторі, а рельєф розташовується на площині, яка й слугує їй фоном.

 

До творів круглої скульптури належать статуї (фігури на повний зріст), скульптурні групи (декілька фігур, що створюють єдину композицію), статуетки (фігури, що значно менші ніж оригінал за розміром), торси (зображення тулуба людини), погруддя (погрудне зображення людини) та ін.
Рельєф також може бути досить різноманітним. За своїм призначенням і положенням (на стіні чи стелі) рельєф буває фризовим (якщо розміщується у вигляді смуги — фризу), у вигляді плафону або фронтальної композиції. Ще рельєф розрізняють за висотою та глибиною зображення. Низький рельєф має
назву барельєф, високий — горельєф.
 
Монументальна скульптура дуже велика за розмірами та втілює значні ідеї. Вона завжди закріплена на одному місці. Приклади цієї скульптури: пам'ятники видатним діячам, героям, меморіальна скульптура. Пам'ятники — найпоширеніший вид монументальної скульптури, скульптурне зображення
однієї людини або групи людей. Пам'ятники створюють із міцних матеріалів:
бронзи, граніту, мармуру, бетону, сталі.
Скульптуру, яку використовують для прикрашання, називають декоративно-монументальною. Вона містить усі види оздоблення архітектурних споруд і комплексів (атланти, каріатиди, фризи; фронтонна, фонтанна, садово-паркова скульптура). Декоративно-монументальна скульптура не тільки прикрашає, а й розвиває та поглиблює задум зодчого.
Інший вид скульптури використовують для виставок та прикрашання інтер'єрів. Порівняно з попередніми видами, ця скульптура не занадто велика. Її розглядають з невеликої відстані. Виконують таку скульптуру на спеціальному станку (це дерев'яний триніг із підставкою, яка обертається; під час робо-
ти скульптор обертає її для того, щоб обробити всі частини майбутнього твору),
звідси її назва — станкова скульптура. Найвідоміші види станкової скульптури — статуя, портрет, 


 





анімалістка (зображення тварин).
Інтер'єри кімнат також прикрашають маленькими скульптурками, що належать до дрібної пластики. Матеріали для цього виду скульптури — кістка, фарфор, фаянс, срібло, цінні породи каменю, скло, усі види кераміки.
Фізкультхвилинка
5. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Варіант № 1. Створення скульптури за допомогою матеріалів та інструментів скульптора; аналізування власного скульптурного твору
Варіант №2. Створення проекту скульптури для прикрашання шкільного подвір'я
6. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Яку скульптуру називають парковою? меморіальною? дрібною пластикою?
Що головніше для скульптора: колір чи форма?
Які скульптури прикрашають сади та парки нашого міста (селища)?
Чи є у вас удома скульптури, що належать до дрібної пластики? Які саме?

7. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитися фотозображення скульптур, звернути увагу на те, як у скульптурі зображено хутро тварин, людську шкіру; принести борошно, сіль, воду, крохмаль, олію, стеки, манікюрні ножиці, гребінці, стеки, тертки, прилади для давлення часнику, ґудзики, різне за фактурою листя рослин.
3. Проголошення уроку завершеним
Категория: Уроки | Добавил: barbados (05.02.2014)
Просмотров: 2010
| Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Светлана Крохмалёва© 2024 | Бесплатный хостинг uCoz