Четверг, 28.03.2024, 14:35Главная | Регистрация | Вход

Категорії розділу

Уроки [15]
Подборка уроков для 5 класса

Міні-чат

Статистика

Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Лучшее на сайте

Іконопис книжкова мініатюра мозаїка фреска Выдающиеся художники Готика дадаизм ДРЕВНЕРУССКОЕ ИСКУССТВО основные понятия Жанры изобразительного искусства Искусство Древнего мира средневековья Знаменитые памятники скульптуры Знаменитые памятники живописи и рис Архитектурные памятники и ансамбли Знаменитые памятники живописи и рис Искусство второй половины XIX и XX История Живописи Знаменитые памятники живописи и рис http://www.ex.ua/get/1570629 Українське образотворче мистецтво Архітектура та образотворче мистецт Kumi Yamashita Куми Ямашита тени Jelly Bean Эрик Даг Народная игрушка Візантійське мистецтво Пам'ятками романського зодчества романська архітектура Середньовіччя «Ізборник Святослава» «Бучацьке євангеліє» «Добрилове євангеліє» «Мстиславове євангеліє» «Остромирове євангеліє» «Юрієве євангеліє» Видіння Св. Бернарда Сандро Боттічеллі Таємна Вечеря Філіппіни Ліппі Брацлавщина Волинь Київщина класицизм рококо романтизму Архітектура Франції Стиль ампір Запорожець за Дунаєм Назар Стодоля Шевченко-художник витинанка Архітектура різних країн світу. Абстрактна композиція Секрет мистецтва графіки. интерьер Вчитель вчителю. Розробка з образот МОЗАЇКИ МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. ЕСКІЗ ВІТР фрески диво спектаклю народжується диво спектаклю Простір і об'ємно-просторова форма Сюжетно-тематична композиція Акваріум в інтер'єрі Майстерня живописця Мальовничі гори Насиченість передача плановості

Поиск

Каталог статей
Главная » Статьи » Разработка урока ИЗО 5 класс 2013-14 у.г. » Уроки

Урок №10. СВІТЛОТІНЬ
Урок №10. СВІТЛОТІНЬ
Мета:
навчальна: надати учням відомості про передавання об'ємної форми предметів на площині засобами графіки; ознайомити з поняттям «світлотіньове моделювання  форми», зі схемою розподілення світла на різноманітних геометричних формах;
розливальна: розвивати вміння учнів аналізувати форму предметів, навички роботи з графічними матеріалами; формувати естетичні почуття, смак;
виховна: виховувати уважність, акуратність, точність під час виконання тонового малюнка.

Оснащення:
Матеріали та інструменти: прості олівці, гумки, альбоми.
Зоровий ряд: куб, конус, циліндр та куля; рисунки геометричних предметів зі світлотіньовою градацією.

Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

3. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

У ч и т е л ь. Подивіться на предмети, що знаходяться перед вами. Вони вам дуже добре знайомі. Це куб, конус, циліндр та куля. Уважно придивіться, як по-різному освітлено ці предмети. Освітлена і тіньова частини предмета створюють основні градації світла та тіні, які надають малюнку точності моделювання форми та створюють тонкий художній образ.

 
Як ви вже помітили, поверхню предмета освітлено неоднаково. Освітлена частина має градації напівтонів. На одну його частину сонячне проміння падає перпендикулярно і створює найосвітленіше місце поверхні — відблиск. На іншу частину проміння падає під незначним кутом, і вона є менш освітленою — це світло. На третю частину — під значним кутом, тому і освітленість цієї частини є незначною,— це напівтінь. На тіньовій поверхні предмета, на яку майже не потрапляють промені, е такі градації: власна тінь; рефлекс; тінь, що падає.
Рефлекси — це віддзеркалення світла від навколишніх об'єктів на тіньовій частині у вигляді світлової плями з розмитими краями; вони зазвичай є темнішими за напівтони. Тінь — це неосвітлена частина будь-чого. Власна тінь — частина поверхні предмета, на яку не потрапляють промені світла. На відміну від неї, тінь, що падає — це тінь, що з'явилася на поверхні внаслідок загороджування її від світла іншим предметом. (Запис до словничків.)
Уважно роздивіться кулю та циліндр. Предмети з рівною, плавною формою потребують м'якого світлотіньового рішення без різких перепадів та абсолютного поглиблення тіней. Зовсім інакше виглядає куб. Розподілення тіней та світла на ньому залежить від розміщення джерела світла щодо граней куба.

 
Тон у чорно-білому малюнку може передавати також відчуття кольору, не втрачаючи при цьому власного тону, а також забезпечувати чіткість силуету предмета та будувати цілісний простір зображення. Порівнюючи світлотіньові відношення поверхонь геометричної форми, ви 
маєте прагнути передати на малюнку тільки їх основні градації (відблиск; світло; напівтінь; власну тінь та тінь, що падає; рефлекс). «Ліплення» тоном здійснюється тільки після ретельної лінійної побудови предметів на рисунку. Це особливо важливо для вираження тоном форми геометричних фігур (куба, конуса, циліндра, кулі). Штрихом можна підкреслити чи навіть 
 
зруйнувати форму. Зверніть увагу на куб, кулю та циліндр: штрихи розташовані так, щоб підкреслити форму геометричних тіл.

Фізкультхвилинка
Навчальна вправа
У ч и т е л ь. На аркуші паперу намалюйте прямокутник 
3 х10 см. Заштрихуйте цей прямокутник, створюючи градацію від світлого до темного.
Під час штрихування пам'ятайте, що штрихи не мають розташовуватися під прямим кутом один до одного.

4. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Відтворення світлотіньового моделювання форми
У ч и т е л ь. Покладіть на стіл зім'ятий або зігнутий у різних місцях папір (можливі варіанти: паперовий літак або кораблик). Уважно придивіться до розподілення світла та тіні. Спробуйте відтворити світлотіньове моделювання форми.

5. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Як можна зобразити об'єм предметів?
Що таке тінь? Якою вона є?
Що таке відблиск? А світло?
Що ми називаємо рефлексом?

6. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитись удома предмети прямокутної форми; звернути увагу на те, як змінюється вигляд будинків залежно від їх розташування щодо глядача; принести прості олівці, аркуші паперу, гумки.
3. Проголошення уроку завершеним.



 

Категория: Уроки | Добавил: barbados (18.02.2014)
Просмотров: 6886
| Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Светлана Крохмалёва© 2024 | Бесплатный хостинг uCoz