Суббота, 20.04.2024, 02:01Главная | Регистрация | Вход

Категорії розділу

Уроки [15]
Подборка уроков для 5 класса

Міні-чат

Статистика

Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Лучшее на сайте

Іконопис книжкова мініатюра мозаїка фреска Выдающиеся художники Готика дадаизм ДРЕВНЕРУССКОЕ ИСКУССТВО основные понятия Жанры изобразительного искусства Искусство Древнего мира средневековья Знаменитые памятники скульптуры Знаменитые памятники живописи и рис Архитектурные памятники и ансамбли Знаменитые памятники живописи и рис Искусство второй половины XIX и XX История Живописи Знаменитые памятники живописи и рис http://www.ex.ua/get/1570629 Українське образотворче мистецтво Архітектура та образотворче мистецт Kumi Yamashita Куми Ямашита тени Jelly Bean Эрик Даг Народная игрушка Візантійське мистецтво Пам'ятками романського зодчества романська архітектура Середньовіччя «Ізборник Святослава» «Бучацьке євангеліє» «Добрилове євангеліє» «Мстиславове євангеліє» «Остромирове євангеліє» «Юрієве євангеліє» Видіння Св. Бернарда Сандро Боттічеллі Таємна Вечеря Філіппіни Ліппі Брацлавщина Волинь Київщина класицизм рококо романтизму Архітектура Франції Стиль ампір Запорожець за Дунаєм Назар Стодоля Шевченко-художник витинанка Архітектура різних країн світу. Абстрактна композиція Секрет мистецтва графіки. интерьер Вчитель вчителю. Розробка з образот МОЗАЇКИ МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. ЕСКІЗ ВІТР фрески диво спектаклю народжується диво спектаклю Простір і об'ємно-просторова форма Сюжетно-тематична композиція Акваріум в інтер'єрі Майстерня живописця Мальовничі гори Насиченість передача плановості

Поиск

Каталог статей
Главная » Статьи » Разработка урока ИЗО 5 класс 2013-14 у.г. » Уроки

Урок № 5. БОТАНІЧНІ ЗАМАЛЬОВКИ
Розділ 1. ГРАФІКА
Урок № 5. БОТАНІЧНІ ЗАМАЛЬОВКИ
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з поняттями «замальовка», «натура»; навчити уважно спостерігати за природою, малювати з натури об'єкти природи;
розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися природою, аналізувати природні форми; формувати естетичні почуття, смак; активізувати творчу ініціативу учнів;
виховна: виховувати любов до природи та творів образотворчого мистецтва.
Оснащення
Матеріали та інструменти: будь-які графічні матеріали (олівці, гелеві (кулькові) ручки, фломастери та ін.), гумки, альбоми.
Зоровий ряд: різні рослини та їх графічні замальовки (можливе використання листочків різних дерев), репродукції картин (К. Моне «Соняхи», Дж. Родефер де Кемп «Троянди», 
      І. Шишкін «На дачі»).
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Пригадайте з програми початкових класів, що таке графіка.
Які твори ми називаємо графічними?
Які матеріали та інструменти використовує художник-графік?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Учитель (декламує вірш «Осінь» Катерини Перелісної)
Листячко дубове. Айстри похилились.
Листячко кленове Ніби потомились,—
Жовкне і спадає Сонечка немає,
Тихо із гілок. Спатоньки пора!
Вітер позіхає, А красольки в'ялі
В купу їх згортає До землі припали,
Попід білу хату Наче під листочком
Та на поріжок. Вітер догоря.
4. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Сьогодні ми поговоримо про матінку-природу. Ми рідко замислюємося над багатством форм у навколишньому середовищі. А між тим, якщо уважно придивитися, всі предмети мають певну форму — просту або складну.
Погляньте на різноманітність природних форм (демонстрування наочності). Усі вони різняться, проте дуже цікаві. Зверніть увагу на дерева. Усі вони мають стовбур певної форми й розміру; кору, що відрізняється за малюнком; певне розташування гічок; певну форму листя.
Також рослини мають листя, схоже на мереживо (як полин чи амброзія), маленькі чи великі квіти (як волошка, соняшник чи ромашка).
А чи помічали ви, що вигляд рослини залежить від положення споглядача? Вигляд та розмір  квітки змінюються, якщо подивитись на неї чи то згори, чи то лежачи на землі, чи то з вікна другого поверху. Форма квітки (ромашки, соняшника, лілії) хоча й залишається незмінною, але змінюється її сприйняття художником залежно від місця його розташування.
Уявіть себе справжніми художниками і придивіться до квітів, листя. Чи змінюється їх форма, якщо роздивлятися її з різних боків? Які зміни ви помічаєте?
Зауважте, як змальовує соняхи Клод Моне, як по-різному повернуті до глядача їхні голівоньки.
А які чарівні Букети троянд змалював Джосеф Родефер де Кемпі Учитель демонструє згадані репродукції художніх творів.
Як ви вважаєте, чи цікаво було б дивитися на ці букети, якби всі троянди були однаково повернені до глядача?
Чи трапляється таке в житті?
Чи хотілося б вам передати у рисунку красу гілочки або квіточки, що ви бачите?
Тому сьогодні ми роситимемо ботанічні замальовки. Що ж таке замальовка?
Замальовка — малюнок з натури, виконаний переважно поза майстернею з метою збагачення матеріалу для значнішої роботи або задля практичного вправляння (може бути дуже деталізованою). (Запис до словничків.)
Часто художники, щоб закріпити навички у зображенні квітів (рослин), замальовують ту саму квітку (рослину) у різних положеннях. У такий спосіб вони працюють над натурою. Це ще одне нове для вас поняття, тому запишімо його до словничків.
Натура (у практиці образотворчого мистецтва) — те, що є предметом зображення для художника. (Запис до словничків.)
Старанне вивчення натури — одна з важливих умов переконливого, живого втілення митцем будь-якого реалістичного задуму.
Як ви зрозуміли, ми замальовуватимемо об'єкти природи з натури.

Фізкультхвилинка

5. ІНСТРУКТАЖ
Послідовність виконання роботи
Визначте місце майбутнього зображення на аркуші паперу.
Уважно роздивіться те, що маєте зобразити (визначте пропорції частин та загальну форму квітки або листочка).
Легкими рухами олівця намітьте майбутнє зображення, постійно порівнюючи його з натурою.
Видаліть за допомогою гумки всі зайві лінії.
З'ясуйте найсвітліші та найтемніші місця натури та тонові переходи між ними.
Не захоплюйтеся зображенням деталей, дивіться на зображення взагалі, постійно порівнюйте створюване зображення з натурою.

6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Виконання ботанічних замальовок графічними матеріалами

7. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Що таке замальовка?
* Замальовки яких об'єктів ви сьогодні робили?
Які матеріали використовували під час роботи?

8. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: розгляньте у книгах, журналах, газетах, на листівках роботи художників-графіків; принести кольоровий папір, гуашеві фарби, мило (або засіб для миття посуду), пензлі.
3. Проголошення уроку завершеним.

Категория: Уроки | Добавил: barbados (09.02.2014)
Просмотров: 5442
| Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Светлана Крохмалёва© 2024 | Бесплатный хостинг uCoz