Среда, 24.04.2024, 15:29Главная | Регистрация | Вход

Категорії розділу

Уроки [15]
Подборка уроков для 5 класса

Міні-чат

Статистика

Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Лучшее на сайте

Іконопис книжкова мініатюра мозаїка фреска Выдающиеся художники Готика дадаизм ДРЕВНЕРУССКОЕ ИСКУССТВО основные понятия Жанры изобразительного искусства Искусство Древнего мира средневековья Знаменитые памятники скульптуры Знаменитые памятники живописи и рис Архитектурные памятники и ансамбли Знаменитые памятники живописи и рис Искусство второй половины XIX и XX История Живописи Знаменитые памятники живописи и рис http://www.ex.ua/get/1570629 Українське образотворче мистецтво Архітектура та образотворче мистецт Kumi Yamashita Куми Ямашита тени Jelly Bean Эрик Даг Народная игрушка Візантійське мистецтво Пам'ятками романського зодчества романська архітектура Середньовіччя «Ізборник Святослава» «Бучацьке євангеліє» «Добрилове євангеліє» «Мстиславове євангеліє» «Остромирове євангеліє» «Юрієве євангеліє» Видіння Св. Бернарда Сандро Боттічеллі Таємна Вечеря Філіппіни Ліппі Брацлавщина Волинь Київщина класицизм рококо романтизму Архітектура Франції Стиль ампір Запорожець за Дунаєм Назар Стодоля Шевченко-художник витинанка Архітектура різних країн світу. Абстрактна композиція Секрет мистецтва графіки. интерьер Вчитель вчителю. Розробка з образот МОЗАЇКИ МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. ЕСКІЗ ВІТР фрески диво спектаклю народжується диво спектаклю Простір і об'ємно-просторова форма Сюжетно-тематична композиція Акваріум в інтер'єрі Майстерня живописця Мальовничі гори Насиченість передача плановості

Поиск

Каталог статей
Главная » Статьи » Разработка урока ИЗО 5 класс 2013-14 у.г. » Уроки

Урок № 7. ЛІНІЯ ТА СИЛУЕТ У РИСУНКУ


Урок № 7. ЛІНІЯ ТА СИЛУЕТ У РИСУНКУ
Мета:
навчальна: актуалізувати знання учнів про основні засоби рисунка — лінію та силует, види ліній, розкрити роль лінії та силуету в графіці;
розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися спогляданням творів образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати творчу ініціативу учнів;
виховна: виховувати зацікавленість творами графічного мистецтва.
Оснащення
Матеріали та інструменти: будь-які графічні матеріали (олівці, гелеві (кулькові)
ручки, фломастери та ін.), гумки, альбоми.
Зоровий ряд: репродукції творів графіки (В. Ватагін «Тигр», «Рись (хода)»; Г. Нарбут
«Титульний аркуш до збірки басен І. Крилова», «Автопортрет із сім'єю»).
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Про який вид мистецтва ми говорили на попередньому уроці?
Які види графіки ви знаєте?
3 якими графічними техніками ви вже знайомі?
Які ви знаєте основні засоби графічного мистецтва?

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Учитель. Пам'ятаєте девіз наших уроків на цей навчальний рік: «Усього потрібно вчитися. Мистецтво — не виняток»?
Сьогодні ми спробуємо підтвердити чи спростувати цей вислів видатного німецького поета і драматурга Бертольда Брехта.

4. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Мова графічного мистецтва лаконічніша за мову живопису. Незалежно від техніки та матеріалу графічний художній образ створюється особливою мовою.
Виражальними засобами графіки є: лінія, за допомогою якої створюється малюнок, що можна порівняти з монологом, і пляма, яку винайшли японські графіки.
Лінія та пляма (чорна й біла) — найабстрактніші образотворчі категорії, яких не існує в природі.
Лаконічність графічної образотворчої мови свідчить не про її бідність, а про її специфіку. Графіка перекладає власне сприйняття особливою раціональною мовою, вона апелює до розуму. Живопис пробуджує емоції, а графіка — думки та уявлення від дійсності, вона наближена до слова.
   Зверніть увагу на графічні роботи Василя Олексійовича Ватагіна (демонстрування наочності). У кожному його рисунку — любов до світу тварин. Як лаконічно, використовуючи тільки лінію, він змальовує тварин і в стані спокою, і в русі!
    А ось подивіться на силуетні зображення, виконані Георгієм Івановичем Нарбутом. Сухе і суворе, на перший погляд одноманітне, мистецтво полонить нас своєю загадковою недомовленістю і тонкою грацією. Художник мов розповідає нам історію життя власної родини («Автопортрет із сім'єю»), запрошує
нас до себе на гостину (демонстрування наочності).





Чи подобаються вам роботи цих видатних графіків?
Чи хочете навчитися цього загадкового мистецтва?
Опанувати мистецтво силуету зовсім не так легко, як здається. Твердість рисунка, дотримання перспективи і пропорційності необхідні тут не менше, ніж у будь-якій картині.
Незважаючи на те що силует лежить у двох вимірах, а не у трьох,— до нього, як не дивно, застосовують закони трьох вимірів: талановитий силуетист уміє передавати в монотонних чорних плямах і рух, і рельєф, і навіть експресію натури.
Площина і лінія, що її замикає, набувають у мистецтві силуету виняткового значення. Абрис, контур, нарис предмета обмежують художника - силуетиста в засобах, але водночас примушують до особливої винахідливості, хитрості, спостережливості та зіркості.
Батьківщиною силуетного мистецтва є Китай, де з сивої давнини існували однотонні чорні зображення, так звані китайські тіні. Звідти вони проникли до Західної Європи, передусім до Франції, де в середині XVIII століття поширилася мода на силуетні портрети.
 Назва «силует» народилася у Франції. Вона походить від імені колишнього
міністра Франції, який заходами економії спричинив невдоволення паризького суспільства: на нього зробили карикатуру, вирізавши його тінь з чорного паперу. Легкість і простота техніки зробили вирізування силуетів модним.  Так розпочався розвиток мистецтва силуетного зображення. Порівняно
зі справжніми живописними портретами, силуети здавалися багатьом нудними й мізерними. Проте це мистецтво знайшло своїх майстрів і шанувальників не лише у Франції, айв інших країнах.

Фізкультхвилинка
Учні виконують рухи за текстом вірша.
Раз, два! Пострибали!
Три, чотири! Назад стали.
Руки вліво, руки вправо.
Руки вгору підняли.
Всі тихесенько присіли.
Потім знову підвелись.
Покрутились, усміхнулись,
За науку знов взялись!
5. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Створення лінійного та силуетного зображення моделі (грайливе кошеня, качина родина та ін.)

6. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Які графічні засоби ви використовували сьогодні у своїх роботах?
У якій країні зародилося мистецтво силуету'?
Звідки походить назва силует?
Чи цікаві для вас лінійні та силуетні зображення?
Чим вас приваблюють лінійні та силуетні зображення?
Чи правий був Бертольд Брехт, стверджуючи: «Усього потрібно вчитися.
Мистецтво — не виняток»? Чому ви так вважаєте?

7. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести олівці, гумки, гелеві (кулькові) ручки, фломастери, аркуші паперу, акварельні або гуашеві фарби, пензлі.
3. Проголошення уроку завершеним.

Категория: Уроки | Добавил: barbados (09.02.2014)
Просмотров: 6153
| Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Светлана Крохмалёва© 2024 | Бесплатный хостинг uCoz