Пятница, 19.04.2024, 07:06Главная | Регистрация | Вход

Категорії розділу

Уроки [15]
Подборка уроков для 5 класса

Міні-чат

Статистика

Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Лучшее на сайте

Іконопис книжкова мініатюра мозаїка фреска Выдающиеся художники Готика дадаизм ДРЕВНЕРУССКОЕ ИСКУССТВО основные понятия Жанры изобразительного искусства Искусство Древнего мира средневековья Знаменитые памятники скульптуры Знаменитые памятники живописи и рис Архитектурные памятники и ансамбли Знаменитые памятники живописи и рис Искусство второй половины XIX и XX История Живописи Знаменитые памятники живописи и рис http://www.ex.ua/get/1570629 Українське образотворче мистецтво Архітектура та образотворче мистецт Kumi Yamashita Куми Ямашита тени Jelly Bean Эрик Даг Народная игрушка Візантійське мистецтво Пам'ятками романського зодчества романська архітектура Середньовіччя «Ізборник Святослава» «Бучацьке євангеліє» «Добрилове євангеліє» «Мстиславове євангеліє» «Остромирове євангеліє» «Юрієве євангеліє» Видіння Св. Бернарда Сандро Боттічеллі Таємна Вечеря Філіппіни Ліппі Брацлавщина Волинь Київщина класицизм рококо романтизму Архітектура Франції Стиль ампір Запорожець за Дунаєм Назар Стодоля Шевченко-художник витинанка Архітектура різних країн світу. Абстрактна композиція Секрет мистецтва графіки. интерьер Вчитель вчителю. Розробка з образот МОЗАЇКИ МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. ЕСКІЗ ВІТР фрески диво спектаклю народжується диво спектаклю Простір і об'ємно-просторова форма Сюжетно-тематична композиція Акваріум в інтер'єрі Майстерня живописця Мальовничі гори Насиченість передача плановості

Поиск

Каталог статей
Главная » Статьи » Разработка урока ИЗО 5 класс 2013-14 у.г. » Уроки

Урок № 9. ЩО ТАКЕ КОНСТРУКЦІЯ І ПРОПОРЦІЇ


Урок № 9. ЩО ТАКЕ КОНСТРУКЦІЯ І ПРОПОРЦІЇ
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з поняттями «конструкція», «пропорції»; навчити аналізувати предмети, визначати конструктивну будову та пропорції предметів;
розвивальна: розвивати вміння аналізувати пропорції предметів, визначати їх конструктивні особливості; формувати естетичні почуття учнів;
виховна: виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.
Оснащення
Матеріали та інструменти: аркуші паперу, гумки, прості олівці.
Зоровий ряд: репродукція твору А. Дюрера «Лінійно-конструктивний рисунок голови», конструктивне зображення вази.
Тип уроку: комбінований урок.

ХІД уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Учитель. За словами видатного художника-педагога П. П. Чистякова, «предмет необхідно зображувати не тільки таким, яким він здається нашому оку, а яким він є, яким існує в натурі».
Ось і ми сьогодні дізнаємося, що необхідно знати для правильного і правдивого зображення всього того, що нас оточує.
3. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Як часто, дивлячись на речі, які нас оточують, ми не замислюємося над тим, як же правильно їх зобразити.
Художникові, який хоче правдиво зобразити ці речі, зрозуміло, що необхідно визначити конструкцію предмета (особливо якщо це предмет складної форми) та його пропорції.
Давайте і ми, як справжні художники, розберемося у цих досить складних
поняттях. Що ж таке конструкція предмета?
Конструкція — це побудова, взаємне розташування частин зображення.
(Запис до словничків.)
Розуміння конструкції форм приходить разом із осмисленням зовнішніх ознак предмета чи об'єкта зображення — його форми, розміру, прозорості, а також кольору і фактури. Тому часто можна почути від художників, що тим, хто хоче навчитися образотворчого мистецтва, необхідно знати все щодо ком-
позиційної побудови рисунка, конструктивної форми предмета, перспективи, світлотіні, специфіки
пропорцій предметів та інших засобів для виконання рисунка.
Лінійно-конструктивна побудова повертає художника до його вміння «бачити предмети наскрізь»: чи
то проста об'ємна геометрична форма, чи то складна форма (наприклад, ваза чи людина). Якщо ми намагаємося побудувати конструкцію будь-чого, нам не обійтись
без знання пропорцій. Саме пропорції обумовлюють правильне зображення характерних рис предмета чи об'єкта.
Пропорції (зв'язки частин і цілого) — один з найважливіших засобів гармовізації. Під пропорцією розуміється відношення частин цілого між собою і цим цілим. (Запис до словничків.)
Пропорція визначає співвідношення окремих частин, предметів і явищ між собою. 





Пропорція — один із головних засобів, який застосовують у мистецтві, архітектурі, техніці, художньому конструюванні. Правильне встановлення пропорцій у своїй єдності — це пропорційно-гармонічний лад, порушення
якого позбавляє зображення художньої виразності.
Заходячи до меблевого магазину, ми бачимо безліч різних стільців. Чим вони різняться? Передусім пропорціями — співвідношеннями спинки і сидіння...і ми завжди підшукуємо той стілець, який не тільки сподобається нам ззовні, а й буде для нас зручним. Зверніть увагу на пропорцій-
ну побудову вази. Обрання та використання такого засобу гармонізації, як пропорції, дає змогу художникові створювати твір, що максимально відповідає законам гармонії та естетичним потребам людини. Вживання певних пропорційних відношень може додати виразності створеному художньому образу, глибше розкрити його. Багато художників, використовуючи у своїй творчості спадщину попередників, продовжують пошуки
систем пропорціювання, пошуки свого канону, який дозволив би створювати неповторні твори мистецтва.

Фізкультхвилинка

4. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Зображення поруч кількох різних ваз (або кількох різних коробів)

5. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Що таке пропорції предметів?
Що таке конструкція предмета чи об'єкта?
Чи залежить зовнішній вигляд предмета від його пропорцій? А від конструкції?

6. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести олівці, гумки, альбоми; звернути увагу на пропорції обличчя батьків, конструкцію однакових предметів удома (ваз, чашок, меблів та ін.).
3. Проголошення уроку завершеним.



Урок № 9. ЩО ТАКЕ КОНСТРУКЦІЯ І ПРОПОРЦІЇ
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з поняттями «конструкція», «пропорції»; навчити аналізувати предмети, визначати конструктивну будову та пропорції предметів;
розвивальна: розвивати вміння аналізувати пропорції предметів, визначати їх конструктивні особливості; формувати естетичні почуття учнів;
виховна: виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.
Оснащення
Матеріали та інструменти: аркуші паперу, гумки, прості олівці.
Зоровий ряд: репродукція твору А. Дюрера «Лінійно-конструктивний рисунок голови», конструктивне зображення вази.
Тип уроку: комбінований урок.

ХІД уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Учитель. За словами видатного художника-педагога П. П. Чистякова, «предмет необхідно зображувати не тільки таким, яким він здається нашому оку, а яким він є, яким існує в натурі».
Ось і ми сьогодні дізнаємося, що необхідно знати для правильного і правдивого зображення всього того, що нас оточує.
3. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Як часто, дивлячись на речі, які нас оточують, ми не замислюємося над тим, як же правильно їх зобразити.
Художникові, який хоче правдиво зобразити ці речі, зрозуміло, що необхідно визначити конструкцію предмета (особливо якщо це предмет складної форми) та його пропорції.
Давайте і ми, як справжні художники, розберемося у цих досить складних
поняттях. Що ж таке конструкція предмета?
Конструкція — це побудова, взаємне розташування частин зображення.
(Запис до словничків.)
Розуміння конструкції форм приходить разом із осмисленням зовнішніх ознак предмета чи об'єкта зображення — його форми, розміру, прозорості, а також кольору і фактури. Тому часто можна почути від художників, що тим, хто хоче навчитися образотворчого мистецтва, необхідно знати все щодо ком-
позиційної побудови рисунка, конструктивної форми предмета, перспективи, світлотіні, специфіки
пропорцій предметів та інших засобів для виконання рисунка.
Лінійно-конструктивна побудова повертає художника до його вміння «бачити предмети наскрізь»: чи
то проста об'ємна геометрична форма, чи то складна форма (наприклад, ваза чи людина). Якщо ми намагаємося побудувати конструкцію будь-чого, нам не обійтись
без знання пропорцій. Саме пропорції обумовлюють правильне зображення характерних рис предмета чи об'єкта.
Пропорції (зв'язки частин і цілого) — один з найважливіших засобів гармовізації. Під пропорцією розуміється відношення частин цілого між собою і цим цілим. (Запис до словничків.)
Пропорція визначає співвідношення окремих частин, предметів і явищ між собою. 





Пропорція — один із головних засобів, який застосовують у мистецтві, архітектурі, техніці, художньому конструюванні. Правильне встановлення пропорцій у своїй єдності — це пропорційно-гармонічний лад, порушення
якого позбавляє зображення художньої виразності.
Заходячи до меблевого магазину, ми бачимо безліч різних стільців. Чим вони різняться? Передусім пропорціями — співвідношеннями спинки і сидіння...і ми завжди підшукуємо той стілець, який не тільки сподобається нам ззовні, а й буде для нас зручним. Зверніть увагу на пропорцій-
ну побудову вази. Обрання та використання такого засобу гармонізації, як пропорції, дає змогу художникові створювати твір, що максимально відповідає законам гармонії та естетичним потребам людини. Вживання певних пропорційних відношень може додати виразності створеному художньому образу, глибше розкрити його. Багато художників, використовуючи у своїй творчості спадщину попередників, продовжують пошуки
систем пропорціювання, пошуки свого канону, який дозволив би створювати неповторні твори мистецтва.

Фізкультхвилинка

4. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Зображення поруч кількох різних ваз (або кількох різних коробів)

5. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Що таке пропорції предметів?
Що таке конструкція предмета чи об'єкта?
Чи залежить зовнішній вигляд предмета від його пропорцій? А від конструкції?

6. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести олівці, гумки, альбоми; звернути увагу на пропорції обличчя батьків, конструкцію однакових предметів удома (ваз, чашок, меблів та ін.).
3. Проголошення уроку завершеним.

Категория: Уроки | Добавил: barbados (09.02.2014)
Просмотров: 4981
| Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Светлана Крохмалёва© 2024 | Бесплатный хостинг uCoz