УРОК № 25
Тема. Узагальнюючий урок. Мета: 1. Актуалізувати й систематизувати знання учнів, навчити працювати в мікрогрупах. 2. Розвивати увагу, уяву, фантазію, образне мислення, кмітливість. 3. Активізувати творчу ініціативу учнів, виховувати почуття взаємодопомоги. Обладнання: матеріали: три-чотири аркуші формату АЗ, три-чотири маркери різних кольорів; зоровий ряд: міні-галерея кращих дитячих робіт (до 20 робіт); музичний ряд: запис пісні О. Газманова «Ти морячка - я моряк».
Хід уроку
1. Організація класу II. Оголошення теми уроку III. Закріплення отриманих знань Клас розбивається на команди. Кожна команда обирає ка пітонів, придумує назву, пов'язану з мистецтвом. 1. Гра «Що?Де? Коли?». 1) У якому столітті з'явився пейзаж? (У XVIII столітті.) 2) Назвіть художника, який сказав, що «Фарби — наше знаряддя, вони повинні виражати наші думки*. (І. Рєпін.) 3) Яку країну вважають батьківщиною лялькового театру? (Італію.) 4) Як називалася перша книга про дерев'яну ляльку, що стала прообразом Буратіно? («Пригоди Піноккіо, або Мандрівка дерев'яної ляльки».) 5) Яка перша назва міського пейзажу? (Ведута.) 6) Як називається жанр, присвячений зображенню людини чи групи людей? (Портрет.) 7) Один із видів українського декоративного розпису, який виник у с. Петриківка Дніпропетровської області. (Петрнківський.) 2. Конкурс екскурсоводів. Від кожної команди обирається по учневі. Вони повинні провести екскурсію по виставці дитячих робіт у міні-галереї (бажано, щоб екскурсоводи не чули розповідей один одного). 3. Гра «Моряки». У конкурсі беруть участь по чотири представники від команди. Дітям зав'язують очі, і вони по черзі малюють образ моряка під запис пісні О. Газманова «Ти морячка — я моряк». 4. Гра «Художники-іпстратори». Шляхом жеребкування діти обирають репродукцію картини, намагаються передати зображене за допомогою пантоміми. 5. Конкурс капітанів. Капітани «малюють у повітрі» для своїх команд ті образи, які пропонує вчитель. (Береза, коза, очі, струмок і т. д.) IV. Завершення уроку Підбиття підсумків гри. Завдання на наступний урок: принести фарби.
|