УРОК № 15
Тема. Узагальнюючий урок. Урок-гра «Поле чудес». Мета: 1. Актуалізувати й систематизувати знання учнів з вивченої теми. 2. Розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість. 3. Виховувати взаєморозуміння, активізувати творчу ініціативу. Обладнання: літературний ряд: прислів'я.
Хід уроку
I. Організація класу II. Оголошення теми уроку Сьогодні я запропоную вас усіх узяти участь у цікавій грі «Поле чудес». Тема нашої гри «Реальність і декор у традиційному народному мистецтві». III. Проведення гри Гра «Поле чудес». До уроку діти готують прислів'я про ремісників. Хто знайде більше прислів'їв, той і буде брати участь у грі (з кожного ряду обирають три особи). Діло майстра величає. Хто дбає, той має. Який ремісник, така й робота. Добра пряля і на скіпці пряде. Що напряла, то й мишка вкрала. Доведе ниточка до клубочка. Вез голки кожуха не пошиєш. I кравець з голки живе. З ремеслом дружити — в світі не тужити. / тур Це слово в перекладі з латини означає «прикрашати». (Декор.) II тур Основний елемент петриківського розпису. (Зернятко.) /// тур Назвіть село України, яке в XIX столітті стало відомим на весь світ завдяки гончарству. (Опішня.) Гра з глядачами Керамічний посуд, популярний в Україні. (Куманець.) Фінал Народна майстриня петриківського розпису. (М. Приймаченко.) Супер-фінал Тварина, зі смуху якої народні умільці с. Петриківка виготовляють пензлі для розпису. (Кіт.) IV. Завершення уроку Підсумок уроку, загальна оцінка уроку. Завдання на наступний урок: принести гуаш, папір, пензлик, дібрати вірші, які передають той чи інший настрой природи.
|